Hallâcı Mansur'un Durumu


Güneşi bilmeyenler ışığı gece parıl parıl parlayan ay ve yıldızların ürettiğini zannederler. Aslında ışıkları olmasa onların varlığını bile bilmeyeceğiz.
İnsanlar bunu anlamaya bilir.(2,5 Yaşındaki tatlı kız çocuğunun bile ışığı başka bir var sayesindedir.Ne mutlu bunu bakarken anlayanlara)
Öte yandan  ay ve yıldızlar çok iyi biliyorlar ki bilinmelerinin nedeni güneş...
Aksi yönde iddalar varlığı Firavun olma yoluna götürürebilir.

Güneş' e mesafasi yaklaşan varlık başlangıçda çok parlak durur! Bu parlaklık yakınlık artıkça isim değişikliği yoluna gider.
Kendi fiziki varlığı kaybolurken bunu hissedemez. Başka bir varlığın yani güneşin direkt etkisine girer.

Bazı iyi niyetli kişiler Mehdilik iddası ile ortaya çıkmalarının nedeni Mehdi frekansına yakınlaşmalarındandır. Yaptıkları iyi bir iş,bir hayır,bir zikir farkındalıklarını artırmış ve o frekansın yoğunluğu nedeni ile kendilerine o frekansın özetini yüklemişlerdir.
İşte örneğimizde varlığın yakınlaşma ile güneşe teslim ettiği  şey aslında bedenidir. Ama büyük bir hataya düşerek ruhunu teslim ettiği sanrısına kapılır.

Çünkü bedensizlik kavramı varlıkda mevcut değildir.

Ve doğası gereği üzerine vazife değilken yapmaması gerekirken bedensizliğin oluşturduğu kaos nedeni ile Güneşin vucudunu sahiplenir.
Ruh ise Güneşin  varlığı(frekansı) na o çok yaklaşması nedeni ile kişiliğini kaybederek Güneş zannında eğlenir.Bu kendini çok tatlı bir uykuya teslim etmeye benzer.Tam uyuyacakken gerçeği öğrense de artık uykunun naif tadı onu içine çeker..Ve bu durum ateşe yaklaşan herkesi ateşin yakması gibidir.

Ve kendini mecburen Güneş zanneder.Bedeni yok olduğu için bunu hem kendine hem gayrısına açıkca isbat edebilir.

Eğer sistemde acıma/duygusallık yoksa bu kişinin kurtulması mümkün değildir.Derin bir şeytani uykuda kendini avutuyordur.
Ve yanına yaklaşan beden sahibi herkes bu tatlı uykuya kapılmak zorundadır.Ve bedeli bedensizliğin olduğu alemlerde yaşarken çırıl çıplak ve hırsız denmensinin oluşturacağı hakaretin yoğun duygusu olarak belkide sonsuza kadar bir çeşit azap olarak yaşanır.

Eğer sistemde Merhamet varsa niyeti halis olması sebebi ile Rahman ve Rahim  onu ordan alır..

Umarım mesaj doğru yerlere ulaşır..

Sevgi İle

Adem KORKMAZ

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile