Adem Korkmaz Hakkında

1979 Kayseri doğumlu olan 1995 Kayseri Develi İHL mezunu olan ve orta okul yıllarında yazmaya şiirle başlayan,çeşitli öyküler,hikayeler ve romanlar yazan  Adem Kokmaz'a göre daha önce söylenmiş bir şey mahremini yitirmiştir.Bu yüzden tekrar etmek manayı bozar.İhtiyaç ve eksik varsa kalem ele alınmalıdır.Aksi halde yazmak insanların zamanını çalmaktır ve o'na göre herkes haklıdır ama eksik bakış vardır.Genel olarak hayatı sorgulamaya ve tefekküre davet etmektedir.

Adem Korkmaz 28 şubat engellemlerinden sonra kendi yolunu çizmeye karar vermiş internet,web tasarım,seo gibi bilişim sektöründe kendini yetiştirerek meslek edinmiş bu alanda uzmanlık elde etmiştir.

Adem Korkmaz'ın yazdıkları; Kur'an okuyup "Düşünmezmisiniz" ayetine hürmet edip düşündükleridir.

Adem Korkmaz'ın hiçbir ticari gayesi yoktur.Tek gayesi Kur’an okumak ve anladıklarını paylaşarak Allah'ın rızasını aramaktır.

Ortaya koydukları bir çeşit sesli düşünmedir.Mana yönü ile Kur'an ı arayanların anlayacağı türden bilgilerdir.
Kuran mealini sorgulayarak okumayanlar,soruları olmayanlar Adem Korkmaz'ı anlamazlar.

Adem Korkmaz genel olarak hayatı sorgulamaya ve tefekküre davet etmektedir.Kur'an'ı yazanı değil,yazılanı aramaya davet etmektedir. SubhanAllah çizgisine davet etmektedir.
Adem Korkmaz ve eserleri :gelenek dininin mensupları tarafından kutsamak için bir arayışa girenlere göre değildir.Yüce,efendi,ulu birilerini arayanlara göre değildir ve olmayacaktır da.



Yazılarında ve kitaplarında (".") kullanmadan yazdığı herşey Allah'ın hediyesi olup vasat bir kul Adem Korkmaz imzası taşımaktadır. Bir büyük ulu,her dediği doğru KUTSANMIŞ şahıs,büyük ulema,büyük Şeyh'e ait değildir.

Bu şu anlama geliyor.

  • Sorgulanabilir.
  • Kabul edilmeyebilir..
  • Alternatif yollar düşünülebilir.
  • Tefekkür edilebilir.
  • Kavga edilmez!
  • Mümin kalmaya devam edilir.


Tüm yayınlarını ücretsiz okur; dinler, bilgisayarınıza indirebilir, çoğaltabilir bireysel veya toplumsal iletişim araçlarıyla, internet üzerinden veya her yoldan kaynak göstererek çevrenizle paylaşabilirsiniz.

 {gallery}Ak1:::0:0{/gallery}

Romanlar

 {gallery}ak4:::0:0{/gallery}

Düşünce Dizesi

{gallery}kitaplar:::0:0{/gallery}

Şiir Dizesi

{gallery}Siir:::0:0{/gallery}

Deneme Dizesi
Süreli Yayınlar

 {gallery}ak2:::0:0{/gallery}

 

Adem Korkmaz bir yolcudur. Allah'ın Malik adına iman etmesinden doğan bir hisle hiç bir şeyin gerçek sahibi değildir. Eserleri de öyle. Ve çalışmaları yarımdır. Tüm eserlerin düzenlenmeye ihtiyacı vardır.Son görüşü bir önceki görüşüne uymayabilir. Bu durum yolcu olmasından daha doğrusu öğrenci olmasından kaynaklıdır.

Ayrıca kitaplaşmayı bekleyen yaklaşık iki bin makale denemesi ve Kırktan fazla farklı konu hakkında 55 dakikayı aşan konuşma videoları bulunmaktadır.Bu yazılara ademkorkmaz.com ve sosyal medya hesapları üzerinden ulaşabilirsiniz.

 {gallery}ak3:::0:0{/gallery}